Strona główna  /  Nasza Oferta  /  Rolety  /  Kasetowe

Kasetowe

Najbardziej obecnie popularny i ceniony przez klientów typ roletek, mocowanych bezpośrednio na skrzydle okna. Charakteryzują się wysoką estetyką i funkcjonalnością.

Kaseta do której zwijana jest tkanina chroni materiał przed zabrudzeniem a prowadnice boczne utrzymują tkaninę przy szybie i ograniczają do minimum przenikanie światła. Prawidłowo dobrana i zainstalowana roleta stwarza wrażenie integralnego elementu okna.

 

PRESTIGE

PRESTIGE to prosta w obsłudze i najtańsza wersja roletek kasetowych. Kaseta i powadnice w tym systemie wykonane są z tworzywa PVC.

Zastosowany jest tu mechanizm typu bezwładnościowego – po zwolnieniu z zaczepu łańcuszka sterującego roleta spada samoczynnie do momentu zablokowania łańcuszka lub do skrajnego dolnego położenia. Podciągając roletę do góry można ją zatrzymać w dowolnym położeniu blokując łańcuszek w wygodnym w użyciu zaczepie.

Kasety i prowadnice rolety PRESTIGE są dostępne w kolorze białym, brązowym lub lub kilku wzorach oklein drewnopodobnych. Kasety montuje się wkrętami do listwy przyszybowej, a prowadnice przyklejane są za pomocą samoprzylepnej taśmy piankowej.

UNI

Kliknij na rysunku, aby otworzyć podglądSystem UNI to podstawowy i najpowszechniejszy typ roletek kasetowych. Kaseta i prowadnice UNI wykonane są ze stopu aluminium. System wyposażony jest w samohamujący mechanizm łańcuszkowy, którego cicha i płynna praca stanowi cenioną przez klientów zaletę. Kasety i prowadnice UNI dostępne są w kolorze białym, brązowym, anoda (srebrnym), oraz kilku okleinach drewnopodobnych.

Standardowy sposób montażu to zainstalowanie rolety „w świetle szyby”. Kaseta może być mocowana wkrętami do listwy przyszybowej lub opcjonalnie, przy zastosowaniu dodatkowego profilu, za pomocą taśmy samoprzylepnej. W przypadku szprosów w oknie, nietypowego kształtu listwy przyszybowej, zbyt małego zagłębienia szyby lub instalowania jednej rolety na dzielonym skrzydle balkonowym, można zastosować montaż na ramie okna. Wymaga to zastosowania dodatkowego profilu i prowadnic w kształcie litery U. Taki sposób montażu powoduje również mniejsze przenikanie światła.

 

LUIZA

Kliknij na rysunku, aby otworzyć podglądKasetowy system LUIZA przeznaczony do montażu naściennego lub na ramy okien o dużych gabarytach – do szerokości 240 cm. LUIZA jest przystosowana do zamontowania napędu łańcuszkowego, sprężynowego lub elektrycznego. Kasety i prowadnice występują w kolorze białym lub anoda (srebrnym).