Strona główna  /  Nasza Oferta  /  Żaluzje poziome  /  Aluminium

Aluminium

Żaluzje poziome z aluminiowych listewek w szerokiej gamie kolorów jednobarwnych (także dwustronnych) strukturalnych i drewnopodobnych.

Żaluzje aluminiowe są produkowane z listewek o szerokościach 16, 25, i 50 mm. Różne sposoby sterowania i rozwiązań zabudowy rynienki górnej pozwalają dobrać odpowiedni produkt do typu okna, pomieszczenia i upodobań klienta.

 

TYP

SZEROKOŚĆ LAMELI

16 mm

25 mm

50 mm

STANDARD

X

X

X

ISO DESIGN

X

X

 

PERFECT FIT

X

X

 

EASY FIX

X

X

 

PRIVACY

 

X

 

STANDARD 16 i 25 mm

Żaluzje o tradycyjnej, niezabudowanej rynience górnej.

Wytępują w wersji wolnowiszącej, bądż z linkami prowadzącymi lub jarzemkami mocującymi dolną listwę żaluzji do ramy okna. Obrót listewek pokrętłem z przezroczystego tworzywa, podciąganie linką.

Montaż żaluzji STANDARD odbywa się za pomocą:

· uchwytów przykręconych do listwy przyszybowej okna,

·  wieszaków bezinwazyjnych (bez wiercenia) zaczepionych o ramę okna.

Istnieje możliwość zastosowania innego rodzaju sterowania – również elektrycznego patrz: STEROWANIA

Żaluzje 16 mm są interesującą alternatywą dla żaluzji o szerokości 25 mm. W świetle okna wyglądają delikatniej i subtelniej.

STANDARD 50 mm

Żaluzje 50 mm stosowane są najczęściej na oknach o dużych wymiarach. Ich konstrukcja pozwala na zastosowanie na powierzchni nawet do 15 m², dlatego są chętnie stosowane przez architektów w pomieszczeniach biurowych, restauracjach, kawiarniach itp.

W wersji CLASSIC zastosowano drewniane elementy górnej i dolnej rynienki oraz odlewanym z metalu mechanizmem w stylu retro.

W standardzie obrót i podciąganie listewek odbywa się za pomocą linek. Istnieje możliwość zastosowania sterowania korbowego i elektrycznego. Patrz: STEROWANIA

Występują w wersji wolnowiszącej lub z bocznymi linkami prowadzącymi.

Kliknij na rysunku, aby otworzyć podglądISO DESIGN

Żaluzje ISO są bardziej elegancką i funkcjonalną alternatywą dla żaluzji standardowych.

Dekoracyjna listwa górna występuje w kolorze białym lub brązowym. Obrót listewki i podnoszenie żaluzji odbywa się za pomocą jednego łańcuszka kulkowego. W standardzie zachowane są boczne żyłki prowadzące. Montaż wkrętami do listewki przyszybowej.

 

Kliknij na rysunku, aby otworzyć podglądEASY FIX

EASY FIX to odmiana standardowych żaluzji 16 i 25 mm. Zastosowano tu narożne wieszaki mocowane do listwy przyszybowej. Estetyczna osłona przykrywająca górną rynienkę żaluzji zatrzaskiwana jest na wieszakach i pozwala na łatwy montaż i demontaż.

 

Kliknij na rysunku, aby otworzyć podglądPERFECT FIT

Ramka PERFECT FIT służy do bezinwazjnego montażu żaluzji 16 i 25 mm.

Instalowana jest na czterech wieszakach wsuwanych pod uszczelkę okna. Montaż i demontaż jest szybki i prosty. Żaluzje zamontowane ramce sprawiają integralnej części okna i nie wymagają dodatkowego prowadzenia na linkach. Ramka występuje w kolorze białym i anoda.

 

RIVACY

PRIVACY to rozwiązanie, które eliminuje przenikanie światła przez otwory w listewkach, przez które przechodzi linka do podciągania. Specjalna konstrukcja powoduje, że otwory w listewkach po zamknięciu żaluzji są niewidoczne.